Rolety zewnętrzne czy okiennice

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Kiedyś jako zewnętrzną ochronę okna stosowano różnego rodzaju okiennice. Dziś w nowym budownictwie skutecznie wyparły je rolety.

Rolety zewnętrzne to obecnie najlepszy wybór jeśli chodzi o osłony okien przeznaczone do użytku zewnętrznego. Są to trwałe i solidnie wykonane konstrukcje odporne na działanie czynników pogodowych. Wytrzymują działanie nawet w ekstremalnych warunkach takich jak silnie wiejący wiatr, słońce, woda i wysokie temperatury. Jeśli tylko są odpowiednio wykonane, znakomicie spełniają funkcję ochrony przed włamaniem.

To oczywiście tylko jedna z możliwych funkcji, jaką mogą pełnić rolety zewnętrzne. Po pierwsze bardzo dobrze dodatkowo chronią pomieszczenia przed zmianami temperatury zewnętrznej. W okresie zimowym, gdy na zewnątrz jest niska temperatura to dzięki warstwie powietrza, która utrzymuje się pomiędzy opuszczoną roletą a szybą okna, poprawia izolację cieplną. W ten sposób tracimy mniej ciepła z pomieszczenia.

Z kolei latem tam gdzie ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest duża, opuszczone rolety zewnętrzne bardzo skutecznie zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na montaż rolet zewnętrznych, to zimą oszczędzimy na kosztach ogrzewania, a latem na klimatyzacji nie rezygnując wcale z komfortu termicznego w pomieszczeniu.

Rolety zewnętrzne

Wiele pomiarów przeprowadzonych w tak zabezpieczonych pomieszczeniach wykazało, że są to wymierne w złotówkach, realne oszczędności. Obecnie w wielu miejscach i lokalizacjach budynków, mieszkańcy narzekają na wysokie poziomy hałasu. Duże natężenie ruchu, bliskość lotniska itp. powoduje, że poszukujemy sposobów na izolację akustyczną pomieszczenia. Przy prawidłowym zamontowaniu roleta zewnętrzna może w takim przypadku bardzo pomóc. Jak się okazuje, może obniżyć poziom hałasu docierającego z zewnątrz, nawet o kilkanaście decybeli.

To już spora różnica, która zdecydowanie przełoży się na komfort mieszkańców. Trzeba też wspomnieć o tym, że kolejną ważną funkcją rolety zewnętrznej może być ochrona prywatności mieszkańców. Możemy skutecznie odciąć naszą sferę prywatną od świata zewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *