Rezygnacja z zasłon i firan

Rezygnacja z zasłon i firan

Rezygnacja z zasłon i firan

Jeśli zdecydujemy się zamontować rolety w mieszkaniu, nie tylko optycznie zyskamy więcej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. W wielu przypadkach rezygnacja z zasłon i firan pozwoli nam ustawić stolik lub inny mebel znacznie bliżej okna i blisko ściany, bo nie potrzeba już rezerwować wolnego miejsca na zwisające zasłony.

Producenci rolet proponują klientom nie tylko znane od lat standardowe rozwiązania. Na przykład, aby efektywniej regulować ilość wpadającego do wnętrza przez okno światła, wprowadzono rolety podwójne. W celu zmniejszenia natężenia, wpadającego do pokoju lub innego pomieszczenia światła, rozwija się roletę z materiału półprzejrzystego. Jeśli natomiast chcemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie, rozwijamy druga roletę wykonaną z materiału, który nie przepuszcza światła.

To bardzo wygodne rozwiązanie i bardziej funkcjonalne niż na przykład opuszczenie rolety do połowy. Przy czym też jak rolety klasyczne przeznaczone do montażu na oknie, ścianie lub suficie to bardzo proste, a zarazem eleganckie rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej rodzin. Stanowią eleganckie rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Tym bardziej że wykonane z różnorodnych materiałów tekstylnych wcale nie muszą być monotonne i tylko w jednym kolorze.

Do wyboru mamy przecież całą gamę tekstur i tkaniny różnej grubości nie mówiąc już o możliwości umieszczania na nich ciekawych, a nawet intrygujących elementów graficznych. Pozwala to dopasować roletę do stylu pomieszczenia. Poczynając od sypialni, w której wydają się zupełnie naturale delikatne motywy z gwiazdami lub księżycem poprzez salon tylko w jednolitym kolorze do pokoju dziecinnego. Taki pokój ożywią rolety w intensywnych nasyconych kolorach z postaciami bohaterów dziecięcych kreskówek. Nie możemy zapominać, że wykorzystać można tkaniny z włókien naturalnych takich jak bawełna lub jedwab, ale też z wykonane z włókien syntetycznych i różnych mieszanych. Jeśli do tego wszystkiego dodać z reguły przystępną cenę to trudno się dziwić zainteresowaniu, jakim cieszą się rolety wśród obecnych i potencjalnych użytkowników.

Rezygnacja z zasłon i firan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *