Markizy, czyli ciekawy styl i funkcjonalność w jednym

markizy

Markizy z każdym rokiem zyskują coraz bardziej na popularności. Choć to wynalazek dość stary to jednak wprowadzenie do niego nieco nowoczesnego tchnienia sprawiło, że coraz częściej widujemy takie elementy wystroju nie tylko spacerujący po ulicach, ale także i na prywatnych terenach przydomowych. Co sprawia, że ten element wystroju jest dzisiaj tak popularny?

Funkcjonalność dla firm

W przypadku wielu firm markizy z pewnością stanowią pewnego rodzaju element wystroju, który sprawia, że lokal wygląda bardziej zjawiskowo. Na tym jednak nie koniec. Właściciele lokali gastronomicznych na pewno już dawno dostrzegli pewien nieprzyjemny problem związany z ogródkami letnimi. Najczęściej stosuje się tam toporne parasole lub duże konstrukcje kratowe, które ograniczają miejsce dla gości, a nikt nie lubi przeciskania się między stolikami czy krzesełkami. Stosując markizy nie ma tego problemu. Montowana do elewacji budynku wysuwa się z góry, stanowi osłonę przed deszczem i słońcem, a do tego jednocześnie nie zabiera ani milimetra cennej przestrzeni.

Nowoczesność i wytrzymałość markiz

Kupując markizę nie musimy dzisiaj aż tak bardzo martwić się o jej trwałość. Stelaże wykonywane są z bardzo trwałych elementów, materiałowy daszek nie jest podatny na blaknięcie, a do tego można kupić nawet specjalnie wzmocnioną markizę, która sprawdza się wszędzie tam, gdzie bardzo często wieje silny wiatr.

Markizy mogą być do tego w pełni automatyczne. Poprzez naciśnięcie jednego guzika składają się i otwierają. Coraz częściej można sterować nimi nawet na odległość, chociażby korzystając z aplikacji mobilnej. Mało tego ten element wystroju może być wyposażony nawet w czujnik nasłonecznienia, aby automatycznie rozkładał się w taki sposób, by chronił wnętrze budynku przed zbyt silnym światłem. Nic więc dziwnego, że z tych elementów korzystają już nie tylko właściciele lokali gastronomicznych, ale także osoby prywatne, które tworzą sobie w ten sposób wspaniałe miejsce do wypoczynku we własnym ogrodzie.

 

Zalety materiałowych rolet z prowadnicami

Decydując się na zakup rolet do swojego domu na pewno będziemy mieli problem z wyborem. Elementy te różnią się od siebie nie tylko wielkością czy kolorem materiału zasłaniającego okna, ale także konstrukcją wykonania. Mogą to być tradycyjne rolety wiszące, takie, które stanowią swoistą imitację zasłony (odsuwa się je na boki), a także zwinięte do kasety. W tym ostatnim przypadku często mamy do wyboru roletę, która dodatkowo znajduje się w niewielkiej prowadnicy. Jakie zalety posiadają prowadnice dołączone do rolet?

Trudniejszy montaż, ale większa użyteczność

Prowadnica ma za zadanie utrzymać zwijaną i rozwijaną roletę na swoim miejscu. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że na przykład roleta jest montowana na oknie, które często otwieramy. Uchylone okno będzie znajdowało się pod kątem w stosunku do podłogi co sprawia, że roleta odsunie się od szyby i tym samym zacznie wpuszczać do mieszkania światło lub po prostu umożliwi innym podglądanie tego co dzieje się w domu. Dzięki prowadnicom materiał pozostanie jednak ściśle doklejony do okna i problem zniknie, choć wadą jest tutaj nieco trudniejszy montaż

Takie rozwiązanie daje także pewność, że w czasie przeciągu rolety nie będą uderzały o okna oraz po prostu nie odpadną. Roletę tę można zamontować także na oknach dachowych.

Zastosowanie kasety

Nie bez znaczenia jest także zastosowanie kasety w przypadku rolet materiałowych, które umieszczone są w prowadnicach. Kiedy nie korzystamy z rolety materiał zwijany jest właśnie do kasety co sprawia, że o wiele dłużej utrzymuje swoją czystość. Do tego może być rzadziej wystawiany na działanie promieni słonecznych i tym samym nie wyblaknie tak szybko. Kasety mogą mieć także wbudowane niewielkie silniczki dzięki którym proces podnoszenia i opuszczania odbywa się automatycznie.

Tak naprawdę jednak niezależnie od tego czy wybierzemy klasyczne rolety materiałowe, czy też takie bardziej nowoczesne, a więc z kasetą i prowadnicami, to zawsze ten element nie tylko uchroni nas przed zewnętrznym światłem czy wścibskim okiem sąsiadów, ale także doda wiele szyku do wnętrza naszego domu bądź mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *