Nie zapomnij o konserwacji rolet

konserwacji rolet

Nie zapomnij o konserwacji rolet

Dla posiadaczy okien w nasłonecznionej części domu lub od strony bardzo ruchliwej ulicy doskonałym rozwiązaniem mogą być np. rolety zewnętrzna, które oprócz ochrony przed słońcem mogą spełniać szereg innych funkcji. Dzięki zaciemnieniu okna, rolety redukują możliwość nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia, w zimie zatrzymują ciepło w pokoju, jednocześnie chroniąc je przed schłodzeniem.

Dodatkową zaletą rolet zewnętrznych jest ochrona przed hałasem dobiegającym szczególnie z ruchliwych miejsc oraz zapewnienie intymności i osłony przed ciekawskimi. Również warto zwrócić uwagę także na ochronę przed insektami i owadami. Niektóre rolety stanowią nie lada przeszkodę dla złodzieja, włamywaczy czy wandali. Wykonane z bardzo nowoczesnych i trwałych materiałów, spełniają wszelkie normy i posiadają wymagane atesty. Także ich produkcja dostosowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców posiadających różny gust i zapotrzebowanie kolorystyczne. Najczęstszymi miejscami, gdzie montowane są rolety zewnętrzne to okna mieszkań lub domów.

Nie zapomnij o konserwacji rolet

Jednak po zakończeniu sezonu letniego, warto zadbać o rolety. Pozwoli to na cieszenie się ich widokiem przez długie lata. Należy przynajmniej raz do roku poddać je gruntownej konserwacji i serwisowi. Trzeba sprawdzić czy wszystkie śruby są przykręcone, czy nic nie skrzypi lub nie odłamało się. Elementy ruchome typu przeguby, łańcuchy ramion, prowadnice boczne wymagają nasmarowania. Także samo poszycie rolety może ulec zabrudzeniu. Tkaninę można próbować zmyć wodą z dodatkiem delikatnych środków piorącymi, płynem do mycia naczyń lub specjalnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia i impregnacji markiz i rolet.

Na rynku dostępne są rolety wykonane z materiałów samoczyszczących się, posiadających na zewnętrznej warstwie tkaniny maleńkie włoski zatrzymujące wodę i brud na sobie, co pozwala na ich łatwe spłukanie przez deszcz lub pod bieżącą wodą. Odpowiednia dbałość o nasze rolety zapewni użytkownikowi osiągnięcie pełnej satysfakcji z ich zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *