Jakie są różnice między roletami

różnice między roletami

Jakie są różnice między roletami

Wszelkiego rodzaju markizy i rolety zewnętrzne należą do akcesoriów okiennych służących przede wszystkim do zatrzymywania promieni słonecznych przed szybą, co nie pozwoli pomieszczeniom nagrzewać się w upalne dni. Najczęściej produkowane są one ze specjalnie impregnowanego materiału tworzącego swoisty pancerz. Markizy i rolety zewnętrzne mogą być wytwarzane ze specjalnej siateczki chroniącej okno przed promieniami słonecznymi. Poza obniżeniem temperatury w pomieszczeniu, oddzielają od hałasu panującego na zewnątrz, zachowując jednocześnie odpowiednią widoczność przez okno. Rolety zewnętrzne mogą być wytwarzane z płytek aluminiowych tworzących skorupę. Ich dodatkową funkcją jest zabezpieczenie szyby przed zbiciem lub zniszczeniem.

Jakie są różnice między roletami?

Do akcesoriów okiennych wewnętrznych zaliczamy: rolety materiałowe standardowe, zaciemniające, plisowane, żaluzje i moskitiery. Producenci prześcigają się w atrakcyjności wyposażenia sprzętu. Dostępne jest np. sterowanie ręczne lub elektryczne, akcesoria na baterię słoneczną. Rolety standardowe wykonane są z poliestru. Szeroka paleta kolorów i wzorów pozwala na dobranie rolety do kolorystyki wnętrza. Rolety zaciemniające pokrywane są od strony okna specjalną warstwą farby odbijającej światło i promienie słoneczne.

Rolety plisowane zachowują swoje funkcje nie zacieniając jednocześnie pomieszczenia. Żaluzje pozwalają na pełną kontrolę kierunku i ilości światła wpadającego przez okna (poprzez odpowiednie ustawienie ich lameli).

Moskitiery mocowane są do wnęki okiennej i stanowią siatkę z włókna szklanego w pełni chroniącą pomieszczenie przed owadami. Pozwalają jedynie na uchylanie okna bez możliwości pełnego ich otwarcia (w przypadku okien uchylnych lub dachowych, inne otwierają się do środka i tu moskitiera zupełnie nie przeszkadza). Należy tutaj podkreślić, że tkaniny, z jakich wytwarza się rolety muszą być odporne na wszelakie zabrudzenia, odbarwienia spowodowane promieniami słonecznymi, trwała, przepuszczająca powietrze i wodoodporna, a jednocześnie łatwa w zachowaniu i utrzymaniu czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *