Markizy ochrona przed słońcem

markizy
Markizy ochrona przed słońcem

Markizy mają szerokie zastosowanie zarówno dla przedsiębiorców jak i w domach jednorodzinnych. W przypadku lokali gastronomicznych, hoteli czy obiektów handlowych pełnią rolę nie tylko ozdobną, lecz także przykuwają uwagę przechodniów. Markizy mogą także stanowić reklamę, jeśli zdecydujemy się na nadrukowanie na nich loga firmy, możemy również zamontować na tarasie czy balkonie, co ochroni nas przed słońcem w upalne dni, a także przed deszczem – nawet podczas największej ulewy.

Materiał z którego wykonane jest zadaszenie to najczęściej dralon, który dodatkowo zabezpieczony teflonem – zarówno na zewnętrznej jak i na wewnętrznej części tkaniny – stanowi nie przepuszczającej wody powłokę. Dzięki temu przesiadywanie na tarasie lub w ogrodzie nie stanowi najmniejszego problemu niezależnie od warunków pogodowych. Rodzajów markiz jest wiele.

Najczęściej spotykane to płaskie, rozsuwane zadaszenie oraz półokrągłe koszowe. Duży wybór rozmiarów daje pewność, że zadaszymy zarówno niewielki balkon jak i duży obszar np. taras czy część ogrodu za pomocą markizy wolnostojącej. Rozsuwanie materiału może odbywać się ręcznie, przy użyciu niewielkiej siły, ale także elektrycznie, przy użyciu pilota lub przycisku. W przypadku automatycznego zwijania materiału zazwyczaj jest też opcja awaryjna, czyli ręczne zwinięcie za pomocą małej korby. Funkcja ta jest niezbędna w sytuacjach, kiedy odcięty jest dopływ prądu.

Ponieważ niejednokrotnie markizy służą celom marketingowym, ich producenci dbają o jak największy wybór kolorów i wzorów. Dzięki temu możemy te parametry dostosować tak, aby były jak najbardziej widoczne – w przypadku lokali i estetyczne dla oka – w przypadku użytku indywidualnego. Markizy tarasowe kojarzą się z relaksem i luksusem, natomiast te stosowane chociażby nad wejściem do hotelu kojarzone są z prestiżem i wysoką jakością świadczonych usług. Odpoczynek na balkonie, w błogim cieniu to czysta przyjemność, którą doceni każdy fanatyk relaksu na świeżym powietrzu.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *