Rolety – najprostszą formą zasłonięcia okien

rolety
Rolety – najprostszą formą zasłonięcia okien

Najprostszą formą zasłonięcia okien, czy też drzwi wejściowych są: markizy, rolety i żaluzje. Ich obsługa jest bardzo prosta. Stanowią doskonałe zabezpieczenie przed działaniem czynników pogodowych, chronią okna, których częsta konserwacja jest dość kosztowna (rolety zewnętrzne).

Rolety osłonią zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami. Zacienienie okna spowoduje, że pomieszczenie nie nagrzeje się tak bardzo. W okresie zimowym mogą być świetnym pancerzem chroniącym przed przenikaniem ciepła nagromadzonego we wnętrzu, na zewnątrz, przez nieszczelne okna. Innymi zaletami rolet jest możliwość przewietrzania pomieszczeń (dzięki perforacji umieszczonej na rolecie) bez obawy przeciągu i zatrzaskiwania się okna, co może grozić jego zbiciem (przy większym podmuchu wiatru). Otwarcie okna przy zaciągniętej rolecie, nie tylko pozwoli na wpuszczenie świeżego powietrza do pomieszczenia, ale także osłoni je przed nieproszonymi gośćmi jakimi są np. owady.

Rolety zapewnią bezpieczeństwo uszom przed hałasem, a właścicielowi przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz, a także przed kradzieżą lub wszelkiego rodzaju próbami wandalizmu. Standardowo roletę montuje się na ścianie lub we wnęce okiennej czy drzwiowej. Mogą być umieszczane niemal w każdym rodzaju okien, zarówno tych prostych, jak i pochyłych, dachowych. Wszystkie rodzaje rolet składają się ze: skrzynki z rurą do nawijania, pancerza zakończonego listwą dolną, zbudowanego z połączonych ze sobą profili oraz pionowo ułożonych prowadnic.

Zapraszamy do współpracy, u nas każdy klient to nowe wyzwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *