Rolety DZIEŃ – NOC alternatywą dla żaluzji

dn
Rolety DZIEŃ – NOC alternatywą dla żaluzji

Rolety z tkaniną dzień-noc to od niedawna prawdziwy hit wśród osłon okiennych. Największą zaletą funkcjonalną i zarazem dekoracyjną rolety jest naprzemienne ułożenie zaciemniających i transparentnych pasów, które pozwalają dowolnie regulować przepływ światła. Roleta składa się z dwóch warstw, które po złączeniu całkowicie zaciemniają lub rozświetlają wnętrze. Jeśli chcemy wypocząć w ciągu dnia i razi nas światło słoneczne z zewnątrz, typowe zasłony materiałowe czy rolety z jasnych, cienkich tkanin mogą nie spełnić swojego zadania. Rolety typu dzień i noc pozwalają natomiast w pełni regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia.

System osłon okiennych dzień – noc to również bardzo ciekawy element dekoracyjny. Wysokiej klasy tkaniny w bogatej kolorystyce pozwalają pięknie wykończyć wnętrze, nadając mu ciekawego, eleganckiego designu.

Rolety dzień noc można zamontować w sposób inwazyjny, bądź bez ingerencji w okno – w systemie przyklejanym na ramę okienną.

Roleta typu dzień i noc w kasecie z prowadnicami, wykonana z PCV. System idealny dla wymagającego Klienta, w którym dzięki specyfice tkaniny w swobodny sposób można regulować stopień nasłonecznienia pomieszczenia.

Roleta montowana jest na skrzydle okna (do listew przyszybowych), przyklejana do ramy okiennej bez jakiejkolwiek mechanicznej ingerencji w okno.

Idealnie pasuje do okien PCV, aluminiowych i drewnianych. Dzięki kasetce i prowadnicom prześwity eliminowane są do minimum, zapewnione jest stabilne prowadzenie tkaniny, która cały czas znajduje się przy szybie, nawet przy uchylonym oknie.

Roleta posiada samohamujący mechanizm łańcuszkowy, nie zasłania światła szyby.