Sposób na komary: 4 sprawdzone metody

sposób na komary

Swędzące ukąszenia komarów, to najczęstsza pamiątka po letniej nocy. Na szczęście komary, możemy odstraszać na różne sposoby – zarówno za pomocą chemicznych środków, jak i innych, domowych metod.

Rośliny

Czy Wiesz, że taka kocimiętka na przykład, może odstraszyć te niemiłe owady nawet dziesięć razy bardziej skutecznie niż środek, który dostępny jest w każdej aptece? Idealny sposób na komary to również tak bardzo popularna pelargonia oraz roślina o nazwie mirt, która chociaż dla nas pachnie przepięknie, perfekcyjnie odstrasza komary. Ale komar ucieknie także od zapachu bazylii czy też liści mięty.

Olejki eteryczne

To również bardzo skuteczny sposób na komary ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie olejki dają ten sam efekt. W które z nich warto się zaopatrzyć? Na pewno w olejek o zapachu cynamonu, migdałów czy cytryny. Pomoże także olejek eukaliptusowy, czy tez kokosowy. Najlepiej, przygotować z nich aerozol – wystarczy wymieszać w buteleczce odrobinę wódki z dodatkiem olejki i spryskać nim pomieszczenie.

Ocet i cebula

Komary bardzo nie lubią tych zapachów. Jeżeli chodzi o ocet, najlepiej nasączyć nim jakąś gąbkę i położyć na stoliku nocnym tuż przy łóżku. Cebulę natomiast, najlepiej kroić w plasterki i również pozostawić gdzieś w pobliżu miejsca, w którym śpimy. Może na przykład na parapecie?

Moskitiery

Sprawdzony, i bardzo skuteczny sposób na komary to również moskitiery. Zabezpieczą nas one przed uciążliwymi insektami. Możemy dobierać odpowiednią grubość splotu siatki dlatego moskitiera ochroni nas nie tylko przed komarem, ale również przed innymi owadami – na przykład meszkami. Moskitiery możemy montować zarówno na oknach, jak i na drzwiach.