Moskitiery w różnych wersjach

moskitiery

Latem nie marzymy o niczym innym jak o tym, by usiąść sobie wygodnie w zaciszu własnego domu, ze szklanką lemoniady w dłoni, gdzie będziemy mogli się skutecznie ochłodzić i spędzić kilka przyjemnych chwil. Ale te chwile przyjemności, potrafią zakłócić nieproszeni goście, tacy jak komary czy meszki. Na szczęście są skuteczne sposoby walki z nimi a jednym z nich są moskitiery, które występują w różnych wersjach.

Czy właściwie jest moskitiera?

To drobno utkana, cieniutka siatka, wykonana z włókna zwanego szklanym. Instaluje się je zarówno w oknach, jak i w drzwiach. Są wręcz niezastąpione w miesiącach letnich, kiedy to dokuczają nam wścibskie owady.

Instalacja moskitiery wcale nie jest trudna, ale trudniejszy może okazać się wybór tej odpowiedniej. Wybierać można pomiędzy kilkoma ich rodzajami:

  • moskitiery ramkowe, które dzielimy na otwierane, przesuwne i stałe
  • moskitiery rolowane  – pionowe oraz poziome
  • a także moskitiery plisowane

Nie musisz się martwić brakiem dopasowania do kształtu czy wielkości danego otworu. Moskitiera będzie idealnie dopasowana, bo zostanie wykonana na specjalne zamówienie. Ponadto możesz mieć pewność, że moskitiera nie będzie ograniczała funkcjonalności okna, czy drzwi. Jest ona wręcz niezauważalna.

Dodatkowo, moskitierę naprawdę łatwo się zdejmuje, i warto to robić na miesiące zimowe, bo chociaż jest bardzo wytrzymała, to będzie bardziej trwała, jeżeli będziemy z niej korzystać wyłącznie w określonych warunkach atmosferycznych.

Jeżeli dokuczają Tobie letnie owady, skorzystaj z zakupu moskitiery, dzięki której będziesz mógł zapomnieć o innych, domowych sposobach na walkę z nimi.