Rolety i żaluzje – chronią i zdobią jednocześnie

1

Istnieje całe mnóstwo zalet rolet i żaluzji, które są tak znaczące, że przemawiają za ich zakupem. Niemalże w każdym oknie domów jednorodzinnych czy mieszkań można dostrzec żaluzje lub rolety, które pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również zdobnicze. Czy warto w nie zainwestować? Jakie żaluzje i rolety wybrać?

Rolety zewnętrzne

Są niezwykle funkcjonalne i zdecydowanie można rzec, że są już nieodłączną częścią tej najbardziej nowoczesnej, budowlanej technologii. Klienci chętnie się na nie decydują, ponieważ:

  • Chronią przed silnym słońcem i schładzają temperaturę w pomieszczeniach
  • Chronią też przed uciążliwym wiatrem oraz różnymi innymi, atmosferycznymi zjawiskami
  • Dodatkowo, zapewniają naprawdę dobrą , termiczną izolację domu, dzięki czemu słońce latem nie przebija się do pomieszczeń tak bardzo
  • Bardzo istotny jest również fakt, że zewnętrzna roleta zatrzymuje na zewnątrz hałas – wewnątrz mieszkania jest więc znacznie ciszej.
  • Jest to również pewnego rodzaju zabezpieczenie przed złodziejami, bo taka roleta opóźnia czas włamania

Roleta wewnętrzna, czy zewnętrzna?

Istotny jest fakt, że latem nasze okna przepuszczają aż 80 procent światła słonecznego, przez co w pomieszczeniach jest niezwykle duszno i gorącą. Roleta wewnętrzna nie zatrzyma tego światła zbyt wiele. Jednak roleta zewnętrzna, sprytnie odbije promienie słoneczne zanim jeszcze dotrą one do szyby a co za tym idzie, nie będą w stanie przejść na drugą stronę okna. Pojawi się za to bardzo przyjemny chłód, a światło słoneczne nie zakłóci oglądania ulubionego serialu telewizyjnego.

Rolety wewnętrzne mają wiele zalet również w okresie zimowym. Przede wszystkim, budynek nie traci ciepła zbyt szybko bo dzięki zewnętrznej rolecie powstaje tak zwana warstwa izolująca.

A co z żaluzjami?

Istnieje wiele ich rodzajów i podobnie jak rolety, możemy wybrać te zewnętrzne, lub wewnętrzne. Montuje się je podobnie, i właściwie pełnią takie same funkcje. Warto wybierać te, które zakładamy na zewnątrz, dzięki czemu przepuścimy do pomieszczenia mniej światła i będzie w nim przyjemnie chłodno.

Warto inwestować w rolety i żaluzje, by zwiększyć komfort mieszkania ale także by nieco zaoszczędzić na rachunkach – szczególnie zimą, gdy mniej wydamy na ogrzewanie oraz latem, kiedy nie będzie trzeba korzystać z klimatyzacji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *