Jak wybrać moskitierę na altanę?

1

W ogrodzie czy na działce coraz częściej stają altany. To idealne miejsce na wspólne, rodzinne śniadania, czytanie książki czy rozwiązywanie krzyżówek albo na pracę przy komputerze. Altana, to też fajne rozwiązanie, kiedy mamy ochotę na grilla a warunki atmosferyczne nie są na tyle sprzyjające, by go przygotować na dworze. Można się wtedy tam schronić. Warto zatem zadbać o to, by spędzanie w niej czasu było dla nas jak najbardziej komfortowe. Pomoże nam w tym na przykład moskitiera.

Altana zamknięta?

Już po samej nazwie można się domyślić, że w altanie zamkniętej spotkamy drzwi i okna. Będzie ona miała w pełni zabudowaną konstrukcję, dzięki czemu będzie można zamknąć drzwi, gdy warunki atmosferyczne nie będą sprzyjające.

I właśnie w takiej altanie, warto pomyśleć o wykorzystaniu moskitier, szczególnie w okiennych otworach. Dzięki temu, do altany nie przedostaną się owady, które mogą skutecznie uprzykrzyć każde spotkanie z przyjaciółmi. Nawet to, przy dźwiękach strun i ognisku czy grillu.

Przy altanach otwartych trudno będzie zamontować moskitierę na stałe. Dlatego jest to raczej udogodnienie dla właścicieli altan zamkniętych.

Istnieją jednak moskitiery „na taśmie” lub „na zamku”, które można doczepiać przy poszczególnych otworach u góry, tworząc jednocześnie szczelną zasłonę z siatki.

 Moskitiery plisowane

To jedne z najbardziej popularnych moskitier, które można mocować zarówno w przypadku altan, jak i okien oraz drzwi. Posiadają one specjalny system przesuwu, dzięki czemu można je „otwierać” w każdym kierunku.

Kierunek otwarcia można sobie dowolnie wybrać a samą moskitierę można montować we wnęce okna czy drzwi albo na samej ramie okna- wtedy jest bardziej widoczna.

Zakup moskitiery, to jednorazowy wydatek.. Po skończonym sezonie, wystarczy zdjąć ją z  altany i dokładnie wyczyścić za pomocą wody z dowolnym detergentem a po osuszeniu, po prostu schować, by wykorzystać ją ponownie przy okazji następnego sezonu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *