Moskitiery 3, najważniejsze zalety

moskitiery
Moskitiery 3, najważniejsze zalety

Owady potrafią naprawdę uprzykrzyć nam życie. Ciepły wieczór, w domu duszno, mamy ochotę otworzyć okno, by temperatura w pomieszczeniu stała się bardziej przyjemna. Jednak późna wiosną i latem, nie będziemy w stanie opędzić się od owadów- meszki, komary, czy nawet muchy, których ukąszenie może być naprawdę  bolesne. Czy jest na to jakaś rada?

Owszem

Wystarczy zaopatrzyć się w moskitierę, która z powodzeniem ochroni nas nawet przed najmniejszymi owadami. Jest ona wykonywana na miarę, dzięki czemu idealnie pasuje do każdego okna, a w dodatku bardzo dobrze się prezentuje, dzięki temu, że jest prawie niewidoczna.

Zgrabna ramka, którą umieszcza się wewnątrz ramy, szczelnie do niej przylegająca. Latem i wiosną, wieszamy ją w oknie, na zimę i jesień po prostu zdejmujemy.

Jakie są więc ich główne zalety?

  • Przede wszystkim, chronią właśnie przed owadami, ale również przed wszelkimi odpadami z drzew – takimi jak liście czy kwiaty. Problem ten pojawia się zwykle wtedy, gdy drzewa znajdują się blisko okien
  • Można je dopasować do każdego rodzaju okien, ale da się je zawiesić także na drzwiach, dzięki czemu są naprawdę wygodne w zastosowaniu
  • Występują w różnych rodzajach, te tradycyjne, zamkowe, oraz rolowane, w zastosowaniu zarówno w oknach, jak i w drzwiach

Kilka uwag dotyczących mocowania

Chociaż moskitierę można przymocować na dowolnych drzwiach i oknach to jednak trzeba pamiętać o tym, że istnieje maksymalna powierzchnia, na której można je zakładać. Jeżeli chodzi o moskitierę tradycyjną – tą ramkową, to powierzchnia maksymalna, na której można ją umieścić w przypadku okna, to dwa metry w przypadku drzwi natomiast nieco ponad 3 metry.

Po zakończonym sezonie, wystarczy zdemontować moskitierę i umyć ją dokładnie ciepłą wodą z płynem a po dokładnym osuszeniu odłożyć w bezpieczne miejsce i pozostawić je do następnego sezonu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *